رسيدگي به مشكلات مشاغل مزاحم و آلاينده سطح شهر مشهد
 

شهردار منطقه 8 مشهد از پلمب 14باربری غیرمجاز در این منطقه خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، علیرضا خادم‌پیر در این خصوص گفت: یکی از اهداف و وظایف شهرداری‌ها جمع‌آوری و ساماندهی مشاغل مزاحم و نیمه مزاحم شهری است.
وی تصریح کرد: ساماندهی و انتقال و تمرکز برخی از مشاغل در نقطه‌ای از شهر و عدم ایجاد ترافیک و آلودگی و با هدف کاهش حجم تردد درون شهری از اقدامات پیشگیرانه شهرداری است.
خادم‌پیر ادامه داد: در این راستا با هدف رفع نازیبایی‌های سیمای‌ شهری و با توجه به ضوابط قانونی مبنی بر عدم فعالیت باربری و دفاتر حمل و نقل کالا در شعاع خدماتی پایانه‌های مسافربری، شهرداری منطقه 8 و سازمان حمل و نقل بار درون شهری اقدام به ساماندهی این دفاتر غیرمجاز کردند.
شهردار منطقه 8 مشهد از شناسایی 18 مورد باربری در سطح منطقه خبر داد و بیان کرد: با توجه به این اقدام پس از اتمام مهلت داده شده و طی مراحل قانونی 14 باربری پلمب شد و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری صورت گرفت.
وی در پایان خاطرنشان کرد: باربری‌‌های متخلف غیرمجاز می‌توانند پس از ارائه تعهد کتبی مبنی بر عدم فعالیت غیرمجاز و تخلیه در مهلت مقرر در محل سوله پایانه فعالیت مجدد خود را آغاز کنند.

  نوشته شده در  چهارشنبه 1391/09/08ساعت 22:48  توسط  ابراهيم حريربافان  | 

خراسان رضوي - مورخ پنج‌شنبه 1391/09/02 شماره انتشار 18275

تعميرگاه ها و خدمات خودرويي از جمله صنوفي است که ميزان مزاحمت هاي شغلي آن ها در سطح شهر براي شهروندان طبق آمار ارائه شده از کميسيون بند ۲۰ شهرداري مشهد، بالاترين رتبه را در ميان مشاغل مزاحم دارد. ايجاد مجتمع هاي خدمات فني و خودرويي در شهر براي صنوف مورد نياز شهروندان مانند تعميرکاران خودرو، صافکاري، اگزوزسازي، جلوبندي، باتري سازي و برق خودرو و... همچنين خارج از شهر براي خودروهاي سنگين يکي از راه هاي کاهش مزاحمت اين دسته از صنوف است که اين مهم تاکنون به درستي اجرا نشده است. شهروندان مناطق مختلف شهر مشهد همواره از فعاليت اين قبيل مشاغل در مجاورت مناطق مسکوني گلايه دارند.

گلايه مردم

اين روزها با توجه به ازدياد تعميرگاه هاي خدمات خودرويي در جاي جاي شهر به ويژه در دل محلات و مناطق مسکوني، بسياري از شهروندان ناچارند آلودگي هاي صوتي و زيست محيطي اين صنف را تحمل کنند. با اين که سال هاست از پي گيري طرح انتقال مشاغل مزاحم  و آلاينده به خارج از مناطق مسکوني و محدوده شهري مي گذرد اما بنابر آمار همچنان ۴هزار صنف خدمات خودرويي در مشهد ميهمان خيابان ها و معابر اصلي و فرعي است. برخي شهروندان با ارسال پيامک و تماس با «خراسان رضوي» ضمن انتقاد از فعاليت اين قبيل مشاغل در مجاورت منازل و سدمعبر آن ها در پياده روها مي گويند: عملکرد مسئولان در ساماندهي و انتقال اين قبيل مشاغل مزاحم چندان کار ساز نبوده است.

به گفته آنان، در بسياري ازخيابان هاي اصلي و فرعي و در مجاورت منازل مسکوني تعميرگاه هاي خودرو و صافکاري و نقاشي ها که آلايندگي بالايي دارد، فعاليت و کارشناسان محيط زيست هم بر انتقال آن ها تاکيد مي کنند.

«حريربافان»، دبير کميسيون بند۲۰ شهرداري مشهد نيز تاييد مي کند که بيشترين شکايت هاي مردمي از مشاغل فني و خدماتي است. به گفته وي، بر اساس قانون مزاحمت هاي صنوف شامل سر و صدا، ايجاد لرزش، دود، آلودگي نوري و بصري، دفع نامناسب فاضلاب، ايجاد سدمعبر، گره ترافيکي، آلودگي شيميايي و بوي نامطبوع مي شود و صنف خدمات خودرويي هم در اين رده قرار دارد. وي افزود: سال قبل اين کميسيون ۲۶هزار مورد بازديد از صنوف مزاحم داشته است و آمار نشان مي دهد که طي يک دوره ۴ساله از سال ۸۷ تا ۹۰، بازديدهاي ما 9.5 برابر افزايش يافته است.


ادامه مطلب
  نوشته شده در  پنجشنبه 1391/09/02ساعت 12:16  توسط  ابراهيم حريربافان  | 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9 مشهد محسن گل مشکی با بیان این مطلب افزود: از ابتدای سال جاری به بیش از 700 مورد از مزاحمت های شغلی رسیدگی و متصدیان آن اخطاریه داده شد.
وی ادامه داد: پس از تشکیل پرونده برای رسیدگی بیشتر، موارد به کمیته بدوی ارجاع داده می شود که حدود 250 مورد ازآن ها رسیدگی و رای نهایی به مالکان ارجاع شد.
به گفته وی در صورت عدم توجه به اخطار ها و رای کمیته بدوی پرونده به مراجع قضایی و کمیسیون بند 20 ابلاغ خواهد گردید و در صورت نیاز واحد صنفی متخلف پلمپ خواهد شد.
شهردار منطقه 9 تصریح کرد: اکثریت مشاغل مزاحم شکایت و اعتراض اهالی را به دنبال دارد که در این چند ماهه به 40 مورد از شکوائیه های رسیده از سوی مردم نیز رسیدگی شده است.
وی در پایان تاکید کرد: هدف از این فرایند رفع مزاحمت های شغلی و رضایت ارباب رجوع می باشد وحتی الامکان سعی در حل و فصل موضوع در کمیته بدوی و عدم ارجاع آن به کمیسیون بند 20 می باشد.

  نوشته شده در  چهارشنبه 1391/09/01ساعت 13:18  توسط  ابراهيم حريربافان  | 
 
  POWERED BY BLOGFA.COM